bitcoin nedir?
By Categories: Genel0 Comments

Günümüzde tüm Dünya’yı kasıp kavuran kripto paraların atası Bitcoin Nedir? Bitcoin Nasıl Alınır? sorusunun cevabı bu içeriğimizde.

Bitcoin (BTC) Nedir?

Bitcoin 2008 yılında Blokchain teknolojisi ile birlikte Satoshi Nakamoto adını kullanan, tamamen bilinmeyen bir kişi ya da grup tarafından ortaya çıkartılmış kripto para birimidir. Bitcoin Merkeziyetsiz bir para birimidir ve merkeziyetsizliğini korumaya devam etmektedir. Herhangi bir kuruluş, kişi veya devlete bağlı olmadan tamamen dağınık bir yapıya sahiptir.

Bitcoin Ne Zaman Çıktı?

Bitcoin blokchain üzerinde ki ilk blok 3 Ocak 2009 tarihinde çıkmıştır.

Bitcoin asıl amacı nedir?

Bitcoin‘in asıl amacı; kürsel ekonomide devletlerin karşılıksız para basması enflasyon yaratarak halkın alım gücünü düşürmektedir. Ülkelerin kötü ekonomik politikaları gibi sebeplerden etkilenmeden bir ekonomik düzen kurulmasını hedefleyen bitcoin ekosistemi ile birlikte blokchain teknolojisi çıkmıştır. Bu teknoloji de üretim sınırlı ve belirlidir. Bir ürünün üretimi sınırsız olması engellendiğinde değerinin korunacağını geleneksel yatırım yöntemlerinden olan altından biliyoruz. Bitcoin‘in buradaki asıl amacı dijital altın olmaktır.

bitcoin nasıl alınır?

Bitcoin Nasıl Alınır?

Bitcoin alabilmek için güvenilir bir borsada onaylanmış bir hesaba ihtiyacınız vardır. Günümüzde en çok kullanılan ve en güvenilir olarak bilinen global kirpto para borsası Binance‘dir. Siz de Binance Borsasına Kayıt Ol bağlantısından borsaya kayıt olarak bitcoin alım-satım yapmaya başlayabilirsiniz.

 

Sonuç:

Bu yazımızda siz değerli okurlarımıza bitcoin nedir? bitcoin nasıl alınır? bitcoin ne zaman çıktı? bitcoin asıl amacı nedir? sorularının cevabını vermeye çalıştık. İçerik hakkında fikirlerinizi ve deneyimlerinizi bizimle yorumlar kısmından paylaşabilirsiniz.

 

Yazar: Berkan Demir

Leave A Comment